Osuszanie adsorpcyjne

OSUSZANIE

Po wydarzeniach losowych, nieszczęśliwych wypadkach związanych z zalaniem lub występowaniem wilgoci w domach musimy być przygotowani na przeprowadzenie odpowiedniego pozbywania się nadmiaru wody z pomieszczeń.

Nasza firma realizuje również osuszanie adsorpcyjne, które podobne jest do kondensacyjnego. Główna różnica w przypadku metody adsorpcyjnej polega na tym, że zaciągnięta wilgoć do osuszacza nie ulega skropleniu tylko wydalana jest za pomocą przewodu na zewnątrz budynku. Natomiast suche i ciepłe powietrze wydostaje się do pomieszczenia. Cykl ten powtarzany jest, aż do momentu pełnego pozbycia się nadmiaru wody i doprowadzenia do odpowiednich norm wilgotności.  

Oczywiście pomożemy z wyborem jak najlepszego rozwiązanie, jednak, jeśli zastanawiają się Państwo, jaką metodą zastosować to należy mieć na uwadze, to że:

  • osuszacz adsorpcyjny jest mniej wydajny niż kondensacyjny. Niemniej w przypadku metody kondensacyjnej ważnym czynnikiem jest odpowiednia temperatura w pomieszczeniu,

  • istotnym plusem przemawiającym za metodą adsorpcyjną, jest fakt, że nie ma ona ograniczeń w temperaturze działania, spełnia swoje zadanie nawet w okolicach 1 °C. Co więcej, praca używanych przy tej metodzie urządzeń jest wydajna na tym samym poziomie przy temperaturze od 1 °C do 30 °C.

Osuszanie adsorpcyjne pozwala na bezinwazyjne pozbycie się nadmiaru wilgoci z pomieszczeń w budynkach, spełnia również swoje zadanie w przypadku zalania. Dodatkowo przeprowadzenie profesjonalnego osuszania pozwoli Ci na uniknięcie zagrzybienia, gnicia czy też korozji elementów konstrukcyjnych.  

Jeśli mają Państwo problem z “nadmiarem wody” w domu to serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszych usług. Działamy na terenie Poznania oraz okolic, zapewniamy kompleksową pomoc oraz bezpłatną wycenę – w przypadku pytań odnośnie do naszych działań, zapraszamy do kontaktu.  

Kontakt

Zadzwoń do Nas

Napisz do Nas