Osuszanie warstw podposadzkowych

OSUSZANIE

Osuszanie to ma zastosowanie w przypadku, kiedy w Państwa nieruchomości dojdzie do awarii wodnej lub podtopień, powodzi. Woda rozlewając się po podłodze dostaje się szczelinami dylatacyjnymi pod posadzkę. Druga możliwość występuje w przypadku kiedy awaria nastąpiła pod posadzką np. awaria instalacji c.o.

Zalegająca woda w warstwach podposadzkowych nie ma możliwości naturalnego wysuszenia. Proponujemy Państwu innowacyjną, najmniej inwazyjną metodę osuszania tychże warstw.

Na czym polega osuszanie podposadzkowe i na jakim sprzęcie pracujemy ?

Działamy na wysokiej jakości profesjonalnym sprzęcie firm AERIAL i Corroventa :

 • AERIAL – AERCUBE, które znajduje zastosowanie w sektorze przemysłowym i prywatnym. W skład zestawu wchodzą:

  • Sprężarka bocznokanałowa AERIAL AERCUBE VP2
  • Separatora wody AERIAL AERCUBE VT2
  • Pochłaniacz dźwięku (tłumik) AERIAL AERCUBE SD2
  • System filtrów AERIAL AERCUBE HF2 – pozwalający na użytkowanie pomieszczeń w trakcie prac osuszeniowych.

 • CORROVENTA, które znajduje zastosowanie w sektorze przemysłowym i prywatnym. W skład zestawu wchodzą :

  • Pompa ciśnieniowa CORROVENTA T2 ES
  • Separator wody CORROVENTA WS4 ES

Pracę zaczynamy od wywiercenia niewielkich otworów w posadzce, przez które wpuszczamy elastyczne węże do głębszych warstw. Następnie urządzenie dokonuje odsysania zalegającej wody/wilgoci z warstw podposadzkowych. Ostatnim etapem prac jest tłoczenie suchego powietrza, które następnie wydostaje się dylatacją wzdłuż przegród budowlanych.

Poniżej przedstawiamy schemat prac osuszeniowych warstw podposadzkowych.

Dlaczego warto zdecydować się na tę metodę? 

Po zalaniu budynku np. pęknięciu rury, woda może dostać się w liczne miejsca. Po takim uszkodzeniu lub awarii instalacji, kiedy wstępnie pozbędziemy się woda, to on i tak może ona zalegać w izolacji i negatywnie wpływać na kondycję całego budynku. W takim przypadkach najlepiej zdecydować się na osuszanie podposadzkowe, które przeprowadza nasza firma m.in. na terenie Poznania i okolic. 

Osuszanie podposadzkowe – cena 

Koszty związane z przeprowadzonymi pracami, zależą od wielu czynników. Główne to czas pozbywania się wilgoci, który zależy m.in. od kubatury pomieszczeń, a także ilości wody, która znajduje się w warstwach izolacyjnych. Dlatego też cena uzależniona jest od danego przypadku. Oczywiście po wykonanej pracy sporządzimy dla Państwa odpowiednią dokumentację, którą można przedłożyć w firmie ubezpieczeniowej. 

Co więcej, oferujemy bezpłatne wykonanie wyceny przeprowadzonych prac. W przypadku pytań oraz chęci skorzystania z naszej oferty zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego – nasi specjaliści przedstawią Państwu jak najlepszą ofertę dopasowaną do danych okoliczności.  

Kontakt

Zadzwoń do Nas

Napisz do Nas